Pryma1

Skład opału Łomża

Sprzedaż hurtowa oraz detaliczna opału w Łomży i okolicach.

NIE ZWLEKAJ - NIE PRZEPŁACAJ - KUP JUŻ DZIŚ

Pracujemy:
Poniedziałek – Piątek: 7.00 – 1 9.00
Sobota: 7.00 – 15.00

Skład opału w Łomży

Posiadamy opał, który pochodzi bezpośrednio od producenta. W PRYMIE, w przeciwieństwie do tradycyjnego składu opału w Łomży masz możliwość negocjowania cen. Współpracujemy z producentami i to sprawia, że możemy sobie pozwolić na organizowanie dosyć częstych promocji.

W naszej ofercie znajdują się wydajne źródła energii, które mają wysoką kaloryczność i wyjątkowo korzystne parametry. Serdecznie zachęcamy do kupowania naszego ekogroszku, peletu, drewna i brykietu kominkowego.

Można u nas dostać ekogroszek w Łomży w bardzo atrakcyjnych cenach. Przykładamy bardzo dużą wagę do tego, w jaki sposób jest do nas dostarczany opał. Zawsze dostarczymy Ci opał, który jest suchy i dobrze się pali.

CIEPŁO JEST TU

STACJA PALIW PRYMA 24h w Łomży

Ekogroszek

Nasz ekogroszek w Łomży to paliwo stałe produkowane z węgla kamiennego i przeznaczone do produkcji energii cieplnej w niskoemisyjnych kotłach retortowych. Wytwarzany jest z wysokokalorycznego węgla o niskiej zawartości siarki (poniżej 0,6%), małej zawartości wody i substancji niepalnych. Na skutek tego podczas spalania wytwarzane są również niewielkie ilości tlenków siarki a po jego spaleniu pozostaje stosunkowo mało popiołu. Dzięki użyciu pieców retortowych, mała jest również ilość powstającego tlenku węgla.

 

PARAMETRY EKOGROSZKU:

Uziarnienie: 8 – 25
Wartość opałowa: 24 -26 MJ/kg
Zawartość popiołu: 6%
Zawartość siarki: 0,6%
Pakowanie: worki 25 kg

Pelet

Pelet to paliwo stałe przyjazne dla środowiska. Charakteryzuje się wysoką wartością opałową oraz znikomą zawartością popiołu. Pelety powstają poprzez sprasowanie biomasy pod wysokim ciśnieniem, bez udziału żadnych chemicznych substancji klejących. Doskonale nadają się do wykorzystania w małych instalacjach, takich jak kotłownie w domach jednorodzinnych jak również w kotłowniach ogrzewających osiedla lub instytucje. Pelet może być stosowany jako zamiennik do pieców na węgiel: ekoret, ekogroszek. Idealnie się spala i utrzymuje wysoką temperaturę.

 

PARAMETRY PELETU:

 • Wartość opałowa: 18.000-19.000 MJ/kg
 • Zawartość popiołu: poniżej 1 %
 • Zawartość wilgoci: 6 %
 • Średnica: 6 lub 8 mm
 • Pakowanie: worki 25 kg

Brykiet węglowy

Brykiet węglowy jest paliwem stałym przeznaczonym do spalania w piecach centralnego ogrzewania, kuchniach i piecach węglowych, piecach metalowych (t.z. kozy), małych piecach przemysłowych typu WCO, WR, rolniczych i ogrodniczych urządzeniach grzewczych opalanych miałem lub węglem. Brykiet wykonany jest z wyselekcjonowanych frakcji węgla kamiennego.

Brykiet do kominków

Brykiety drzewne są biopaliwem znakomicie sprawdzającym się w ogrzewaniu pomieszczeń (poprzez spalanie w kominkach, piecach i kotłach). Podczas spalania brykietu powstaje bardzo mała ilość popiołu (do 1%), który może być wykorzystany jako nawóz w ogródku. Paląc brykietami w kominku, dzięki małej wilgotności brykietu (max. do 10%), nie jesteśmy narażeni na zasmolenie szybki kominka. Umiejętne dozowanie dopływu powietrza powoduje równomierne i długotrwałe spalanie brykietu.

Brykiety drzewne:

 • wysoka wartość opałowa
 • niska cena w stosunku do rzeczywistej kaloryczności
 • konkurencyjne ekonomicznie w porównaniu do węgla, drewna, gazu i oleju
 • niska zawartość popiołu
 • długi czas spalania
 • opał czysty w użyciu i ekologiczny (nie zanieczyszcza środowiska)
 • ekologiczna produkcja (wykorzystanie odpadów drzewnych)
 • poręczne opakowanie i łatwe składowanie
 • paliwo dostępne przez cały rok